operacja laserowa

Operacja prostaty laserem zielonym

Powszechny przerost prostaty

Ogólnodostępne statystyki medyczne wykazują, że na niezłośliwy przerost prostaty choruje co drugi mężczyzna, który ukończył 60 rok życia. Jedną z najnowocześniejszych metod leczenia tej choroby jest obecnie fotoselektywna waporyzacja zielonym laserem PVP. Operacja prostaty laserem zielonym, a następnie powrót do zdrowia, przebiega dość szybko, a co najważniejsze pozwala mężczyźnie zachować pełną sprawność seksualną.

Operacja prostaty laserem zielonym – alternatywna metoda leczenia

Obecnie jedną z metod leczenia prostaty jest TURP, czyli przezcewkowa elektroresekcja gruczołu krokowego. Metoda ta polega na wprowadzeniu przez cewkę moczową specjalnego urządzenia zwanego resektoskopem, który umożliwia wycięcie przerośniętej tkanki gruczołowej.

Alternatywą dla tego leczenia jest zabieg fotoselektywnej waporyzacji przerośniętego gruczołu zielonym laserem. Ta forma leczenia prostaty przede wszystkim skierowana jest do pacjentów, którzy odczuwają duże dolegliwości związane z oddawaniem moczu. Operacja prostaty laserem umożliwia powrót do pełnej aktywności zawodowej i seksualnej po kilku dniach od wykonania operacji.

Jak wygląda operacja laserowa PVP?

Operacja prostaty laserem zielonym przeprowadzona jest w znieczuleniu przewodowym – podpajęczynówkowym lub też zewnątrzoponowym. Operacja trwa maksymalnie 60 minut. Po kilku godzinach po wykonanej operacji pacjent może wrócić do domu. Leczenie prostaty laserem posiada wiele zalet. Zalicza się do nich:

  • minimalną inwazyjność, bezbolesność i brak krwawienia,
  • szybki powrót do aktywności zawodowej i seksualnej,
  • możliwość wykonania operacji u osób z zaburzeniami krzepnięcia krwi, w trakcie chemioterapii.

Niestety na chwilę obecną ta metoda leczenia prostaty nie jest w naszym kraju refundowana przez NFZ. Za operację tego typu trzeba zapłacić. Koszt waha się w granicach od 9 do 10 tysięcy złotych. Ponadto możliwe jest także laserowe rozbijanie kamieni nerkowych. Warto o to zapytać przed planowaną datą operacji. Jeśli cierpimy na tą dolegliwość, to będzie można wykonać zabieg i pozbyć się szybko dolegliwości bólowych.

Operacje laserowe - bezboleśnie i bez powikłań

Statystyki

Użytkowników:
1
Artykułów:
3

Gościmy

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.