laserowa enukleacja prostaty

Laserowa enukleacja prostaty - kiedy i dla kogo?

Operacja laserowa prostaty

Jedną z najczęstszych przyczyn problemów z układem moczowo - płciowym u mężczyzn, w szczególności po 50. roku życia, jest przerost gruczołu krokowego czyli prostaty. Problemy z prostatą już dawno przestały być tematem tabu, a świadomość mężczyzn o istocie profilaktyki w tym kierunku wzrasta. Mężczyźni coraz częściej zgłaszają się z tym problemem do lekarza. Dzięki temu wzrasta liczba wykonywanych zabiegów, takich jak laserowa enukleacja prostaty, czyli usuwanie gruczolaka stercza techniką laserową.

Objawy, które powinny niepokoić

Dolegliwości związane z przerostem prostaty potrafią znacznie obniżyć komfort życia. Dlatego ważna jest profilaktyka, jak również wsłuchiwanie się w sygnały płynące ze swojego ciała. Właściwa i wczesna diagnostyka w kierunku przerostu gruczołu krokowego ratuje zdrowie, a niekiedy nawet życie mężczyzny. Obecnie ,w celu ratowania życia i zdrowia pacjenta wykonuje się leczenie prostaty laserem. Zanim jednak o tych innowacjach, przyjrzeć się należy objawom, jakie mogą się pojawić przy tym problemie. Powinny one stanowić sygnał, by skierować swoje kroki do lekarza. Najczęstszymi objawami ze strony układu moczowego, mającymi związek z przerostem prostaty są: częste oddawanie moczu, ból podczas oddawania moczu, niemożność oddania moczu, uczucie nacisku na pęcherz nawet po oddaniu moczu, słaby i wąski strumień moczu, krwiomocz. Żadnych z powyższych objawów nie powinno się bagatelizować. Oczywiście objawy te mogą świadczyć o innych schorzeniach układu moczowego, stąd konieczna jest wizyta u lekarza celem diagnostyki.

Skuteczna i mało inwazyjna laserowa enukleacja prostaty

W przypadku łagodnego rozrostu gruczołu krokowego operacja prostaty laserem jest to mało inwazyjna metoda leczenia tego schorzenia. Do tego celu stosuje się laser HoLEP. Pozwala on na całkowite usunięcie gruczolaka stercza, zapewnia krótki czas cewnikowania, skraca pobyt w szpitalu w porównaniu do tradycyjnych operacji. Daje również możliwość szybszego powrotu do sił witalnych. Według badań operacja prostaty laserem holmowym nie wpływa negatywnie na erekcję. Ważne jest też to, że laser ten usuwa nawet bardzo duże gruczolaki. Usunięcie przerostu prostaty i wyleczenie dolegliwości ze strony dolnych dróg moczowych u mężczyzn za pomocą lasera HoLEP, to obecnie najnowocześniejsze i wysoce skuteczne rozwiązanie w walce z tymi problemami u mężczyzn.

Operacje laserowe - bezboleśnie i bez powikłań

Statystyki

Użytkowników:
1
Artykułów:
3

Gościmy

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.